Linininės patalynės mada - Homyideas.lt

Lininė patalynė yra švelni ir minkšta liečiantis prie kūno, tad joje ypatingai malonu miegoti. Po skalbimo lininė patalynė dar labiau suminkštėja, tad tampa dar švelnesnė.

VISI ĮRAŠAI

Jurate

2/1/2022 2 min read

LININĖS PATALYNĖS RENESANSAS

Manau visi esame girdėję apie liną. Tai viena seniausių tekstilės rūšių pasaulyje gaminama iš lino pluošto. Lietuviams linas nuo neatmenamų amžių buvo labai svarbus ir plačiai naudojamas buityje. Liaudies dainose ir tautosakoje nuolat minima, kaip linai sėjami, auginami, verpami. Nuo mūsų močiučių laikų šis audinys buvo gerokai pamirštas ir apleistas, bet pastaruoju metu linas vėl išgyvena renesansą.

Visame pasaulyje jis vėl pradėtas vertinti dėl savo puikių savybių, kuriomis lyginant su kitomis tekstilės rūšimis pasižymi, ir savo chamelioniškos išvaizdos, kurią šiuolaikinės gamybos technologijos gali pakeisti neatpažįstamai. Jau nebeliko to nuobodžiai pilkšvo ir šiurkštaus audinio, iš kurio mūsų protėviai siūdavo rūbus, staltieses ir kitą namų tekstilę.

Taigi naują gyvenimo etapą pradėjęs linas yra nepamainoma namų interjero dekoravimo dalis. Šis audinys alsuoja natūralumu, bet tuo pačiu yra įgavęs šiuolaikinio modernumo, elegantiškos prabangos, naujos spalvos ir ypač švelnios tekstūros. Taikant naujausias technologijas, linas gamybos proceso metu yra balinamas, dažomas, specialiai minkštinamas skalbimo būdu, tad galutiniame rezultate matome nuostabiai gražią medžiagą, pasižyminčią visomis puikiausiomis liniškomis savybėmis.

LININĖS PATALYNĖS NAUDA

Kas asmeniškai mane sužavėjo line, tai jo neatpažįstamai pasikeitusi struktūra, kurios dėka jį galima puikiai panaudoti įvairiausiai namų tekstilei: užuolaidoms, baldų apmušalams, rankšluosčiams, patalynei, pledams ir t.t. Šiuo metu naujausia tendencija pasaulyje yra lino pritaikymas miegamajam, tad lininė patalynė yra namų interjero dekoro top‘uose. Apie ją nuolat rašoma tokiuose užsienio interjero leidiniuose, kaip Elle Decor, Ideal Home, Home and Decor ir pan.

Šiuolaikinė lininė patalynė yra švelni ir minkšta liečiantis prie kūno, tad joje ypatingai malonu miegoti. Po kiekvieno skalbimo linas dar labiau suminkštėja, tad tampa dar švelnesnis. Jo subtiliai lengva ir nepretenzinga išvaizda sukuria jaukią ir estetišką miegamojo aplinką, tad tinka bet kuriam interjero stiliui, tiek moderniam, tiek klasikiniam.

Linas yra laidus orui, gerai sugeria drėgmę ir prakaitą, tad jis yra nepakeičiamas ateinant šiltiems orams, nes puikiai vėsina kūną. Taip pat linas turi antibakterinių savybių, yra higieniškas, jame nesiveisia dulkių erkutės, tad puikiai tinka alergiškiems žmonėms. Lyginant su medvilniniais audiniais, linas daug stipresnis ir atsparesnis trinčiai. Taip pat nereikia pamiršti, kad jis yra ekologiškas, natūralus ir nedaro jokio žalingo poveikio gamtai.Lininė tekstilė yra labai praktiška ir užsiėmusiems namų šeimininkams, nes po skalbimo jos nereikia lyginti, o natūralūs nelygumai ir lengvas pasiglamžymas jai suteikia tik dar daugiau žavesio ir švelnumo.

Taigi nauja tendencija, iš naujo atradusi liną, pamažu ateina ir į lietuvių namus. Pasižvalgykite čia ir Jūs bei džiaukitės maloniu, lyg ant debesies, miegu:)

Lininė patalynė audinys
Lininė patalynė ir miego kokybė
Lininės patalynės savybės